У Кременчуцькому районі зафіксовано 4 навмисні підпали сухої трави

У Кременчуцькому районі зафіксовано 4 навмисні підпали сухої трави | Oblnews - Новини Полтаської області

За словами начальника Кременчуцької районної військової адміністрації Олега Лєдніка, у районі не припиняються підпали сухої трави. 

За минулу добу ДСНС зафіксувала чотири навмисних підпали сухої рослинності.  Поблизу села Придніпровське вигоріло 3 га сухої трави, у Козельщині – 2 га, в Піщаному – 1,5 га, і у Семенівці – 2 сотки. 

Нажаль, паліїв затримати не вдалося. 

Навіть війна не зупиняє паліїв. У часи, коли Україна потерпає від пожеж, спричинених авіаударами та бомбами окупантів, наші співгромадяни продовжують свідомо спалювати суху траву та іншу рослинність, чим спричиняють пожежі й завдають шкоди довкіллю, здоров’ю людей та підривають обороноздатність країни.  

Станом на 31 березня 2022 року в Україні було зафіксовано 1698 осередків пожеж за даними SaveEcoBot та FIRMS. Пожежі відбуваються не лише у зоні бойових дій. Значна кількість пожеж по всій території України свідчить про навмисні підпали сухої рослинності.  

Частина населення переконана, що паління трави корисне, бо попіл від згорілих рослин удобрює землю та збільшує родючість ґрунту, але цей міф давно спростовано науковою спільнотою. Спалювання сухої трави та листя – небезпечна та суворо заборонена практика. Підпали сухостою часто переростають в неконтрольовані масштабні пожежі, які знищують будівлі, екосистеми та призводять до загибелі людей.  

А в умовах воєнного стану підпали ще й можуть підривати обороноздатність України. 

За самовільне спалювання передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Так, відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення, мінімальних штраф за спалювання стерні складає 3060 грн, на території об’єктів природно-заповідного фонду – 6120 грн. А умисний підпал з метою ослаблення держави може вважатися диверсією.  3 березня 2022 року внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах дії режиму воєнного стану (набули чинності 07 березня).  Відтепер за діяння, передбачені ст.113 Кримінального кодексу України «Диверсія» (до переліку яких віднесено також і вчинення з метою ослаблення держави підпалів), вчинені в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.  

Підпали сухостою становлять небезпеку для держави, природи та людини. Якщо Ви стали свідком підпалу, негайно повідомте в поліцію за телефоном «102» та зафіксуйте злочин і злочинця на фото чи відео. Якщо підпал переріс у пожежу – повідомте цю інформацію ДСНС за номером «101».