Абонплата за воду і каналізацію: роз’яснення КП «Кременчукводоканал»

Абонплата за воду і каналізацію: роз'яснення КП «Кременчукводоканал» | Oblnews - Новини Полтаської області

Абонентська плата нараховується щомісячно, у фіксованому розмірі, з розрахунку на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців в приміщенні та обсягів спожитої води.

З 1 березня цього року введено в дію плату за абонентське обслуговування для усіх споживачів багатоквартирних будинків (фізичних та юридичних осіб), иповідомили на сайті КП «Кременчукводоканал»

З 1 січня 2022 року НКРЕКП встановлено для КП «Кременчукводоканал» тарифи на послуги з централізованого водопостачання і водовідведення, зі структури яких виключено витрати на збут для індивідуальних споживачів.

Натомість тепер ці витрати входять до складу  плати за абонентське обслуговування послуг водопостачання та водовідведення, яка з 1 березня 2022 року застосована до усіх споживачів багатоквартирних будинків міста (фізичних та юридичних осіб).  Розмір плати залежить, зокрема, від наявності вузла комерційного обліку у багатоквартирному будинку. Тобто ті кременчужани, у яких, окрім квартирного лічимльника води, є ще побудинковий, платитимутиь більше (дивіться табличку нижче).

Розмір цієї плати є сталим. Він не залежитиме, від того, чи споживач впродовж місяця користувався централізованим водопостачанням або водовідведенням. Раніше вона була частиною тарифу, але через законодавчі зміни її виділили в окремий платіж. 

Плата за абонентське обслуговування включає наступні витрати, пов’язані з:

  • иведенням обліку споживачів;
  • изняттям показників лічильників води;
  • инарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги;
  • издійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами;
  • иобслуговуванням та заміною вузла комерційного обліку води  (загальнобудинкового лічильника) у разі його наявності у будівлі споживача;
  • иіншими функціями, пов’язаними з обслуговуванням абонентів.

Абонентська плата нараховується щомісячно, у фіксованому розмірі, з розрахунку на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців в приміщенні та обсягів спожитої води.

Абонплата за воду і каналізацію: роз'яснення КП «Кременчукводоканал» | Oblnews - Новини Полтаської області

Відповідно до постанови КМУ № 808 від 21.08.2019 року визначено граничний розмір плати за абонентське обслуговування  з 01.01.2022, який становить 36,49 грн. по кожній окремій послузі.

Відповідно до ЗУ «Про Житловоикомунальні послуги», послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення здійснюються виключно на договірних засадах. Договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України.

27 січня 2022 року КП «Кременчукводоканал» оприлюднив проект публічного договору з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без обслуговування внутрішньобудинкових систем) на основі типового договору, з врахуванням нарахування плати за абонентське обслуговування відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.07.2019 № 690 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення». Публічні договори набрали чинності з 1 березня цього року.