З початку року у Полтаві зафіксовано майже 600 фактів домашнього насильства

З початку року у Полтаві зафіксовано майже 600 фактів домашнього насильства | Oblnews - Новини Полтаської області

За інформацією сектору протидії домашньому насильству Полтавського райуправління поліції, з початку року на території обслуговування поліцейськими здійснено майже 600 виїздів на домашнє насильство.

За результатами проведених перевірок стосовно кривдників складено майже 50 адміністративних протоколів за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, 7 з яких складено за вчинення правопорушення повторно. Також 17 осіб зобов’язано залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи, 44 особам заборонено у будь-який спосіб спілкуватися (контактувати) з потерпілими від домашнього насильства.

За словами начальниці сектору протидії домашньому насильству Полтавського райуправління поліції Катерини Діхтенко, основними завданнями мобільних груп є прийом заяв та повідомлень про вчинення домашнього насильства, своєчасне реагування на такі факти, складання у межах компетенції протоколів про адміністративні правопорушення та термінових заборонних приписів стосовно кривдників, взаємодія з іншими суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. Представники мобільних груп постійно організовують надання домедичної та психологічної допомоги постраждалим особам, а також допомагають їм із влаштуванням до спеціалізованих притулків чи інших закладів.

«Якщо ви постраждали від насильства або вам відома інформація про особу, відносно якої вчиняється насильство, не зволікайте та інформуйте поліцію за номером 102, або на безкоштовну національну «Гарячу лінію» з протидії домашньому насильству: 0 800 500 335 чи на короткий номер 116-123. Також можете скористатись поліцейським чат-ботом #ДійПротиНасильства (@police_helpbot), який надасть максимально вичерпну інформацію про домашнє насильство, підтримку та допомогу в цьому питанні» – повідомила Катерина Діхтенко.

Відділ комунікації поліції Полтавщини