На Полтавщині судитимуть 27-річного чоловіка, який вбив вагітну самку лося

На Полтавщині судитимуть 27-річного чоловіка, який вбив вагітну самку лося | Oblnews - Новини Полтаської області

На Полтавщині судитимуть 27-річного чоловіка, якого звинувачують у незаконному полюванні та в протиправному поводженні зі зброєю. Йому загрожує до 7 років за ґратами.

“Факт незаконного полювання на диких звірів виявили поліцейські офіцери Білицької та Новосанжарської тергромад у лютому 2022 року, неподалік одного із сіл Білицької громади. Правоохоронці зупинили автомобіль, яким перевозили розроблені туші дикого кабана, козулі та лося Європейського, занесеного до Червоної книги України. Як потім з’ясувалося, самка лося була вагітною – в угіддях Кобеляцького мисливсько-рибальського господарства УТМР виявили два її ембріони”, – повідомили у поліції.

Під час розслідування правоохоронці встановили, що фігурант не мав дозволу на нарізну вогнепальну зброю та проігнорував ряд заборон Закону України «Про мисливське господарство та полювання», зокрема, щодо порушення строків полювання та порядку його здійснення, що визначаються користувачем мисливських угідь.

«Загальний розмір матеріальної шкоди, завданої незаконним полюванням Кобеляцькому мисливсько-рибальському господарству, за висновком судової економічної експертизи становить понад 330 тисяч гривень. Частину суми обвинувачений вже відшкодував під час досудового розслідування. Він сплатив юридичній особі, визнаній потерпілою стороною у кримінальному провадженні, понад 160 тисяч гривень», – повідомив заступник начальника поліції Полтавщини Сергій Рекун.

На підставі зібраних доказів чоловікові інкримінують скоєння злочинів, передбачених двома статтями Кримінального кодексу України: носіння, зберігання зброї та боєприпасів без передбаченого законом дозволу (частина 1 статті 263) та незаконне полювання (частина 2 статті 248).

Відповідно до чинного кримінального законодавства фігурантові загрожує від 3 до 7 років позбавлення волі.

Поліція Полтавщини