Як змінився рахунок на послуги підприємства та чим викликані ці зміни – розповіли в “Полтаватеплоенерго”

Як змінився рахунок на послуги підприємства та чим викликані ці зміни - розповіли в “Полтаватеплоенерго” | Oblnews - Новини Полтаської області

У «Полтаватеплоенерго» розповіли про зміни у порядку нарахування вартості надаваних послуг, які відбулися у лютому 2022 року. А вже проведено  розподіл та нарахування за послугу з постачання теплової енергії за березень 2022 року. Докладніше про ці зміни, щодо розподілу спожитих споживачами послуг, відповідно до положень Методики у новій редакції, далі.

Як повідомлялося раніше, з 01.12.2021 набрали чинності постанови КМУ № 1022 та № 1023 від 08.09.2021, якими затверджені публічні договори приєднання про надання послуг з теплової енергії та постачання гарячої води. Відповідно до пункту 3 прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги» договори зі споживачами, які не прийняли рішення про модель організації договірних відносин, укладаються протягом двох місяців з дня набрання чинності рішення Кабінету Міністрів України про затвердження типових публічних договорів приєднання. Відповідно до вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги», з 01.12.2021 введено в дію нові договори зі споживачами, про що підприємство інформувало в рахунках за листопад 2021 року.

28.01.2022 набрав чинності наказ Міністерства розвитку громад та територій України від 28 грудня 2021 року № 358 «Про внесення змін до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг» (далі – Методика) 

10.02.2022 Міністерством розвитку громад та територій України надано роз’яснення «Щодо опублікування та введення в дію наказом Мінрегіону від 28 грудня 2021 року № 358 Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг у новій редакції».З урахуванням викладеного, розподіл та нарахування за послугу з постачання теплової енергії за лютий 2022 року проведено відповідно до положень Методики у новій редакції з одночасним перерозподілом нарахувань, проведених за січень 2022 року.

Методикою врегульовано питання щодо визначення та розподілу обсягу спожитої теплової енергії за допомогою вузла (вузлів) комерційного обліку, а також розрахунково у разі його відсутності, тимчасового виходу з ладу або втрати.

Так, у разі відсутності вузла комерційного обліку теплової енергії, загальний обсяг споживання теплової енергії визначається згідно нормативного теплового навантаження будинку, що підлягає щомісячному коригуванню за фактичною кількістю годин постачання теплової енергії та фактичною середньомісячною температурою зовнішнього повітря.

У разі виходу з ладу або втрати вузла комерційного обліку, до відновлення його роботи або заміни, загальний обсяг споживання теплової енергії здійснюється розрахунково, з урахуванням фактичного споживання теплової енергії в аналогічному періоді попереднього опалювального сезону та коефіцієнту, що враховує відхилення температури зовнішнього повітря у розрахунковому періоді та аналогічному періоді попереднього опалювального сезону.

З 01.01.2022 загальний обсяг теплової енергії спожитої для надання послуги з постачання теплової енергії розподіляється на:

  • обсяг теплової енергії витраченої на опалення приміщень будівлі;
  • обсяг теплової енергії, витраченої на загальнобудинкові потреби опалення – витрати на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень, на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення, та обсягу теплової енергії, який надходить від ділянок транзитних трубопроводів до приміщень з індивідуальним опаленням та/або окремих приміщень з транзитними мережами опалення. 

Тобто обсяги теплової енергії, визначені окремо на опалення місць загального користування та на забезпечення функціонування системи опалення будинку (частки від загального обсягу спожитої послуги з постачання теплової енергії) змінено на обсяг (частку) теплової енергії, витраченої на загальнобудинкові потреби опалення будинку.

Обсяг теплової енергії витраченої на загальнобудинкові потреби розраховується в залежності від поверховості будинку та складає відповідну частку від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будинку:

  • для 1-5 поверхових будинків – 25 %; 
  • для 6-10 поверхових будинків – 20 %; 
  • для будинків вище 10 поверхів – 15 %.

Як змінився рахунок на послуги підприємства та чим викликані ці зміни - розповіли в “Полтаватеплоенерго” | Oblnews - Новини Полтаської області

У будинках, 100% оснащених вузлами розподільного обліку теплової енергії, обсяг теплової енергії витраченої на загальнобудинкові потреби розраховується як різниця між обсягом теплової енергії, визначеним відповідно до показань вузла комерційного обліку, та сумарним обсягом спожитої теплової енергії на опалення приміщень (квартир) споживачів, що визначається відповідно до показань вузлів розподільного обліку теплової енергії, та мінімального споживання теплової енергії в цих приміщеннях.

Обсяг теплової енергії, витраченої на загальнобудинкові потреби розподіляється між усіма квартирами та нежитловими приміщеннями, які знаходяться у житловому будинку незалежно від наявності або відсутності послуги, а саме:

  • із послугою постачання теплової енергії;
  • із індивідуальним опаленням;
  • у яких послуга відсутня (приміщення без постійного джерела опалення).

Методикою також передбачено розрахунок максимальної частки споживання теплової енергії в опалювальному приміщенні без приладу обліку. Максимальна частка питомого споживання теплової енергії на опалення 1 м² приміщення, не оснащеного вузлом розподільного обліку, визначається згідно максимального теплового навантаження будівлі пропорційно до опалювальної площі приміщення. 

Впроваджено коефіцієнт, що враховує площу приміщень з індивідуальним опаленням у будівлі/будинку. Обсяг теплової енергії, витраченої на загальнобудинкові потреби опалення коригується із застосуванням зазначеного коефіцієнту.

Відповідно до положень Методики у новій редакції, обсяг розподіленої у житловому будинку теплової енергії має такі складові:

  Як змінився рахунок на послуги підприємства та чим викликані ці зміни - розповіли в “Полтаватеплоенерго” | Oblnews - Новини Полтаської області

Який вигляд має нова форма рахунку за послуги підприємства?

Фактично, всі рахунки, що надсилає «Полтаватеплоенерго» своїм споживачам можна розділити на дві категорії: для житлових будинків із індивідуальним поквартирним обліком теплової енергії та без нього.

Розглянемо докладніше обидва зразки.  

Як змінився рахунок на послуги підприємства та чим викликані ці зміни - розповіли в “Полтаватеплоенерго” | Oblnews - Новини Полтаської області Як змінився рахунок на послуги підприємства та чим викликані ці зміни - розповіли в “Полтаватеплоенерго” | Oblnews - Новини Полтаської області

З нарахуваннями за спожиті послуги у березні поточного року можна ознайомитись за допомогою інфо-ботів та в “Особистому кабінеті споживача”

Пресслужба “Полтаватеплоенерго“