У Кременчуці можно отримати компенсацію витрат за тимчасове розміщення ВПО через ЦНАП

У Кременчуці можно отримати компенсацію витрат за тимчасове розміщення ВПО через ЦНАП | Oblnews - Новини Полтаської області

Через Кременчуцький ЦНАП надавачі житла можуть подати заяву на компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб.

Наразі надавачі житла можуть отримати компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану.

Від  02.05.2022 Кременчуцький ЦНАП визначено органом, якому надано повноваження приймати такі заявки.

Важливо!

  • Отримати компенсацію можуть фізичні особи – власники житла приватного житлового фонду (громадяни України віком від 18 років), які безоплатно надали житло у користування внутрішньо переміщеним особам (ВПО).
  • Компенсація надається з дня розміщення переселенців, але не раніше дати оформлення ними довідки ВПО за адресою відповідного жилого приміщення.
  • Власник жилого приміщення повинен своєчасно сплачувати житлово-комунальні послуги.
  • До Кременчуцького ЦНАП можуть звернутися власники житла, яке знаходиться на території Кременчуцької міської територіальної громади. Заяви приймаються у: головному офісі (вул. Гагаріна, 14), Автозаводському відділі (вул. Героїв України, 11-А), Крюківському відділі (вул. І.Приходька, 90).
  • Порядок та спосіб подання документів: особисто, за пред’явленням документа, що посвідчує особу або уповноваженою особою, за пред’явленням документів, що посвідчують особу та повноваження, довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків заявника.
  • Суб’єкт надання послуг – Департамент соціального захисту населення Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області.

Що необхідно зробити?

Крок 1. Власнику жилого приміщення перед зверненням до ЦНАП необхідно внести відомості щодо житла до вебресурсу «Прихисток».

Крок 2. Власник не пізніше наступного дня з дня розміщення ВПО подає до ЦНАП заяву до якої додає:

– копії документів, що посвідчують особу всіх розміщених ВПО;

– документ, що посвідчує право власності на жиле приміщення.

Крок 3. У разі припинення розміщення ВПО або зміни їх кількості власник житла зобов’язаний подати до ЦНАП відповідну заяву про зміни в день, коли вони відбулися.

Крок 4. З 01 по 05 число кожного наступного місяця власник жилого приміщення разом з ВПО подають заяву на виплату компенсації, в якій власник вказує банківські реквізити для перерахування суми компенсації, ВПО – кількість людино-днів у відповідному місяці, що посвідчуюється підписами всіх розміщених у житлі переселенців, віком від 14 років. До заяви додається документ, що посвідчує право власності на жиле приміщення.

Приймання замовників послуг у цнап здійснюється лише за попереднім записом за телефонами: 096-097-15-88, 050-255-15-88 у години роботи кол-центру ЦНАП (пн – пт: 8.00 – 17.00).

Також можно зареєструватися в електронну чергу ЦНАП 24/7 через вайбер чату за посиланням.

Пресслужба Кременчуцького міськвиконкому