Безоплатний доступ до правової допомоги у період дії режиму воєнного стану: відповіді на запитання

Безоплатний доступ до правової допомоги у період дії режиму воєнного стану: відповіді на запитання | Oblnews - Новини Полтаської області

Щоби розуміти межі своїх прав та обов’язків у період дії правових обмежень режиму воєнного стану, а також бути в курсі актуальних змін у законодавстві, можна звертатися за безоплатною консультацією та роз’ясненнями до Координаційного центру з надання правової допомоги.

Який перелік послуг включає система безоплатної правової допомоги, хто може скористатися таким правом, де шукати Регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги – відповіді на ці та багато інших запитань можна отримати за посиланням.

Зазначимо, що заходи правового режиму воєнного стану, введені Указом Президента України № 64/2022 від 24 лютого 2022 року, можуть обмежувати конституційні права і свободи людини та громадянина, на період його дії (зокрема, статей 30-34, 38, 39, 41-44 та 53 Конституції України), а також позначатися на обсязі та межах прав та законних інтересів юридичних осіб.

Довідково. Безоплатна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається коштом Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел, відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Право на безоплатну первинну правову допомогу (БППД) мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України. Вона охоплює такі види правових послуг:

  • надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань;
  • складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних);
  • надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Відділ комунікації поліції Полтавщини

Безоплатний доступ до правової допомоги у період дії режиму воєнного стану: відповіді на запитання | Oblnews - Новини Полтаської області