“Ситуація на ринку праці погіршилася” – директорка центру зайнятості Полтавщини

"Ситуація на ринку праці погіршилася" – директорка центру зайнятості Полтавщини | Oblnews - Новини Полтаської області

Від початку повномасштабної війни Росії з Україною кількість вакансій на Полтавщині зменшилася більш ніж удвічі. Найбільш активно роботу шукають внутрішньо переміщені особи, – розповіла директор обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.

До обласного центру зайнятості звернулось понад 1 800 переселенців. Із них дві третини отримали статус безробітних.

“Ситуація на ринку праці погіршилася. Якщо станом на 24 лютого у нас було 2 100 вакансій, то зараз 1 000. Є і працює державна програма працевлаштування переселенців. На 109 підприємств ми вже влаштували 180 переселенців. За працевлаштованих переселенців підприємствам держава платить компенсацію 6500 гривень протягом двох місяців”, – розповіла Клавдієва.

За обсягом працевлаштування внутрішньо переміщених осіб Полтавщина нині друга в Україні.

“Переселенці усіх професій до нас звертаються. Починаючи від некваліфікованої праці і закінчуючи спеціалістами дуже високого рівня і кваліфікації. Дуже багато медпрацівників, тут нам лікарні наші допомагають, ми їх туди направляємо. Є також спеціалісти високоточних виробництв. Затребувані багато робітничих професій: машиністи, слюсарі, трактористи, електрики. Також шукають бухгалтерів, швачок, кухарів та офіціантів”, – позповіла Катерина Клавдієва.

На думку директорки, для стабілізації ситуації потрібен місяць.

За інформацією “Суспільне новини”