Грошова допомога від ООН: скільки родин з Полтавщини подали заявки

Грошова допомога від ООН: скільки родин з Полтавщини подали заявки | Oblnews - Новини Полтаської області

За тиждень на Полтавщині близько 2 тисяч родин переселенців подали заявки на отримання грошей від Організації Об’єднаних Націй. Це понад 6,5 тисяч гривень на кожного зареєстрованого, гроші можна витратити у будь-яких магазинах. В Україні ініціативу реалізують спільно з благодійним фондом «Право на захист», – повыдомив  представник благодійного фонду Дмитро Іванов.

Зареєструватися на отримання 6 660 гривень від Організації Об’єднаних Націй переселенці можуть у трьох пунктах у Полтаві. Для цього вони стають до електронної черги.

«Ми її (електронну чергу – ред.) щогодини оновлюємо, який порядковий номер заходить, щоб люди могли зорієнтуватись і підійти. Після реєстрації, десь через два-три тижні людині кошти надходять повідомленням на її рахунок», – пояснює волонтер Олександр Пилипенко.

Допомогу виплачують на кожного зареєстрованого члена родини, каже співробітник благодійного фонду «Право на захист».

«Від родини на вказану допомогу (документи – ред.) може подавати одна особа, з оригіналами документів інших членів родини. Це ми говоримо про паспорт, ідентифікаційний код або свідоцтво про народження для дитини. Довідка про статус внутрішньо переміщеної особи не є обов’язковою», – каже Дмитро Іванов.

Витратити гроші можна у будь-яких магазинах.

«Наразі допомога виплачується одноразово. Є два шляхи її отримання: на банківську картку особи, яка звертається за допомогою, або через «Укрпошту»., – пояснює співробітник благодійного фонду «Право на захист» Дмитро Іванов.

За тиждень роботи пунктів заявки на отримання допомоги подали приблизно 2 тисячі родин, які проживають у регіоні.