Внутрішньо переміщеним особам призначено державні соціальні виплати на загальну суму майже 650 млн грн

Внутрішньо переміщеним особам призначено державні соціальні виплати на загальну суму майже 650 млн грн | Oblnews - Новини Полтаської області

В області продовжується робота щодо взяття на облік внутрішньо переміщених осіб та призначення їм допомоги на проживання. Так, на обліку в органах соціального захисту перебуває вже понад 179 тис. ВПО. 

«107,6 тис. внутрішньо переміщеним особам, які зареєстровані на Полтавщині, призначено допомогу на проживання за березень-квітень 2022 року. Це по 2 та 3 тис.грн на загальну суму 647,9 млн грн. Держава дбає про своїх громадян», – повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін

Звертаємо увагу, якщо внутрішньо переміщена особа ще не отримала допомогу, органи соціального захисту населення області продовжують роботу в цьому напрямку з метою призначення допомоги всім хто звернувся за її призначенням.

З травня 2022 року змінились умови призначення допомоги на проживання. Вона буде надаватися внутрішньо переміщеним особам:

  – які перемістилися з території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій;

  – які перемістилися з території територіальних громад, що перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);

 – у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг. Внутрішньо переміщені особи, які повернулися на постійне місце проживання, але мають зруйноване житло, продовжуватимусь отримувати допомогу на проживання.

Важливо! Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 75 від 25.04.2022, (зі змінами).

Наказом Мінреінтеграції від 11.05.2022 №89 затверджено оновлений перелік, на основі якого внутрішньо переміщеним особам будуть здійснюватися виплати. Перелік не є фіксованим документом – він регулярно актуалізується.

Переглянути актуальну інформацію щодо статусу громад також можна на цифровій мапі за посиланням https://groshi.edopomoga.gov.ua/.