Двоє російських окупанти прийшли до України з війною і опинилися на лаві підсудних на Полтавщині

Двоє російських окупанти прийшли до України з війною і опинилися на лаві підсудних на Полтавщині | Oblnews - Новини Полтаської області

За кілька днів до повномасштабної війни Олександр Іванов і Олександр Бобикін почали заряджати «Гради» й чекали на злочинну команду стріляти. Свою провину вони визнали повністю, адже зараз триває судовий процес над ними. Обвинувачення проситиме для них максимальний термін ув’язнення – 12 років.

Про це відомо з засідання Котелевського районного суду від 19 травня. Одразу захисники Володимир Ковальчук та Валерія Іванова попросили про можливість роз’яснити обвинуваченим суть справи, а потім у засіданні оголосили перерву до 26 травня.

Обидва росіянина з 200-ої окремої мотострілецької бригади. Напередодні повномасштабного вторгнення до України вони прибули до Новоолександрівська Бєлгородської області.  Виконуючи злочинний наказ командирів здійснили зарядження снарядів і вишикували «Гради» за 4-5 км від кордону з Україною. Їх повідомили про плани «спецоперації».

24 лютого перша артилерійська батарея у Білгородській області отримала команду «вогонь» й 38 снарядів випустили у бік України. Потім вони прибули до Харківщини і з зарядженої реактивної системи здійснили обстріл у напрямку Харкова.

Внаслідок цього пошкодили електричні підстанції, лінії електропередачі, житлові будинки. Через дію РСЗВ на Харківщині пошкодили навчальний заклад. Слідчі виявили уламки снарядів «Граду», що є доказами, а криміналісти виконали експертизи, що стали доказами у справі.

Вчинені злочини 24 лютого на території Бєлгородської та Харківської є порушенням звичаїв війни, адже військові знали, що їхні снаряди пошкодять цивільні об’єкти. На Харківщині вони потрапили в полон і з першого дня співпрацювали зі слідством, що тривало майже 2 місяці.

У Харківській обласній прокуратурі розповіли, що коли у вироку росіянам присудять ув’язнення, вони відбуватимуть його в Україні. Нині вони перебувають у слідчому ізоляторі в Полтаві. Уже 26 травня військовослужбовці рф можуть отримати вирок, адже провину повністю визнають.