Поблизу Миргородщини чоловік намагався підкупити поліцейських, які викрили його у спробі викрасти дизпаливо

Поблизу Миргородщини чоловік намагався підкупити поліцейських, які викрили його у спробі викрасти дизпаливо | Oblnews - Новини Полтаської області

Мешканець Миргородського району пропонував хабаря працівникам Управління головної інспекції (далі – УГІ) та Управління патрульної поліції Полтавщини за сприяння в уникненні кримінальної відповідальності за злочин, вчинений в умовах війни.

Як повідомив Станіслав Поплюйко, начальник Управління головної інспекції обласної поліції, спільний наряд УГІ ГУНП та патрульної поліції викрив 40-річного чоловіка у спробі викрасти дизельне пальне з бака службового автомобіля одного з приватних підприємств. Цей факт задокументували неподалік одного із сіл Шишацької громади Миргородського району.

Викритий на гарячому чоловік намагався вплинути на правове рішення поліцейських, запропонувавши за укриття злочину гроші. Наслідок неправомірної пропозиції, зробленої службовим особам, – кримінальне провадження.

За даним фактом слідчий підрозділ Миргородського райвідділу поліції, за процесуального керівництва Миргородської окружної прокуратури, здійснює досудове розслідування за двома статтями КК України:

  • замах на крадіжку чужого майна в умовах воєнного стану (частина 3 статті 15, частина 4 статті 185);
  • пропозиція службовій особі надати неправомірну вигоду за невчинення дій в інтересах того, хто пропонує, з використанням наданої їй влади чи службового становища (частина 1 статті 369).

На часі слідчі готують фігурантові повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень.

Довідково. За скоєння корисливого злочину в умовах воєнного стану винному загрожує від п’яти до восьми років ув’язнення. А за пропозицію хабаря службовій особі Кримінальний закон передбачає штраф від 17 тисяч до 68 тисяч гривень або до 4 років обмеження чи позбавлення волі.

За матеріалами Миргородського райвідділу поліції