У ПУЕТ відбувся круглий стіл по облаштуванню місць проживання для переселенців

У ПУЕТ відбувся круглий стіл по облаштуванню місць проживання для переселенців | Oblnews - Новини Полтаської області

23 червня у Полтавському університету економіки і торгівлі провели круглий стіл «Облаштування місць проживання внутрішньо переміщених осіб». Проєкт здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та CARE Deutschland в рамках Грантової гуманітарної програми «Гуманітарна солідарність».

У чотирьох гуртожитках університету зараз проживає 407 осіб з числа внутрішньо переміщених, які, окрім житла отримують безкоштовне гаряче харчування.

Ініціативна група вимушених переселенців зібралась разом з керівництвом ГО та вишу, аби детальніше обговорити нагальні потреби й визначитись, чим саме ПУЕТ міг би ще допомогти. Насамперед, один з активістів поцікавився, чи є університет державним, на що отримав відповідь, що ПУЕТ є закладом освіти, що належить до власності Укоопспілки і державою не фінансується.

Організатори круглого столу – Світлана Нестуля, Інна Пахомова та проректор вишу Наталія Соколенко, розповіли, що допомога надходить з усього світу, але ситуація непроста, донори гуманітарних вантажів і фінансових траншів виснажуються, тому варто вже нині думати, як зорганізуватись самим, аби раціонально використовувати наявні ресурси. Адже є серед ВПО й ті, чиї домівки знищено і їм просто нікуди повертатися. А попереду зима, відтак необхідно дбати про віднайдення коштів на забезпечення опалювального сезону.

Багато з переселенців приїхали до Полтави з маленькими дітками, є люди похилого віку, є з особливими потребами, для всіх в ПУЕТ знайшли прихисток, забезпечили побут, одяг і харчування. Викладачі, студенти й звичайні полтавці ділились з біженцями найнеобхіднішим, а дехто з вимушених переселенців, дещо оговтавшись, зголосився й тепер допомагає в їдальні, чи волонтерить іншим чином.

Головний результат діалогу – розуміння, що ресурсів для покращення умов спільноти ВПО слід шукати разом. Відтак, переселенці будуть активно долучатись до діяльності ініціативи «Самоорганізація ПУЕТ» в пошуку нових можливостей необхідної допомоги. Адже виш не має права спрямовувати на забезпечення проживання ВПО кошти, що студенти вносять за навчання.