Що таке герпесвірусні інфекції та як захиститися від них?

Що таке герпесвірусні інфекції та як захиститися від них? | Oblnews - Новини Полтаської області

На сьогодні відомо понад 100 герпесвірусів, 8 з них заразні для людей.

Існує герпесвірус людини (ГВЛ) 1 та 2 типу, віруси вітрянки, Епштейна-Барр, цитомегаловірус та віруси герпесу людини 6, 7 та 8.

Вірус 1-го типу вражає слизову ротової порожнини, губи, інші частини голови, а вірус 2-го типу викликає переважно генітально-анальні інфекції. Утім обидва віруси можуть вражати всі частини тіла. Більшість людей заражаються ГВЛ-1 у віці до 5 років від батьків чи інших дітей.

Герпесвірус 3-го типу є збудником вітрянки. Після хвороби він залишається жити в організмі і пізніше може викликати оперізувальний лишай. 

Віруси ГВЛ-6 і ГВЛ-7 практично завжди інфікують одночасно. У гострій формі дуже часто в дітей вражають шкіру і систему крові, у хронічній впливають на печінку, легені, лімфатичну та нервові системи. ГВЛ-8 може мати безсимптомний перебіг, але часом спричиняє розвиток онкологічних захворювань. 

Симптоми герпесвірусних інфекцій

Герпесвірусна інфекція 1-го типу – це так звана  «застуда на губах».

Генітально-анальний герпес супроводжують виразки, почервоніння, висипи і свербіж, або відсутність симптомів.

Герпесвірус 3-го типу проявляється висипами на тілі людини, а також температурою, слабкістю, головним болем.

Герпесвіруси також можуть вражати нервову систему. У людей з ослабленою імунною системою, можуть призводити до серйозних ускладнень.

Після зараження віруси вже ніколи нікуди не діваються, а перебувають у нейронах людини та час від часу активуються. Тригером може стати інтенсивне сонячне випромінювання, механічне пошкодження нерву, тимчасове чи постійне порушення імунітету.

Як уникнути герпесу?

Щоб уникнути герпесу:

  • не цілуйтеся, якщо в партнера/ки з’явилася «застуда» на губах чи в роті
  • не пийте з однієї чашки чи пляшки з людиною, яка має герпес на губах 
  • не користуйтеся спільною гігієнічною помадою
  • використовуйте презервативи під час сексу
  • якщо в одного із партнерів загострення генітального герпесу, від сексу треба утриматися, навіть захищеного
  • якщо ви вагітні і маєте генітальний герпес, обов’язково повідомте про це вашого лікаря, щоб не передати хворобу дитині під час пологів 

Якщо у вас симптоми герпесвірусної  інфекції?

Обов’язково зверніться до лікаря, який призначить необхідну терапію та надасть рекомендації щодо уникнення загострень у майбутньому. 

За даними МОЗ

Що таке герпесвірусні інфекції та як захиститися від них? | Oblnews - Новини Полтаської області Що таке герпесвірусні інфекції та як захиститися від них? | Oblnews - Новини Полтаської області Що таке герпесвірусні інфекції та як захиститися від них? | Oblnews - Новини Полтаської області