Поліція Полтавщини нагадує, що самовільне спалювання листя та сухої трави є незаконним

Поліція Полтавщини нагадує, що самовільне спалювання листя та сухої трави є незаконним | Oblnews - Новини Полтаської області

Від початку нового етапу війни поліцейські Полтавщини виявили понад сотню правопорушень та склали близько 140 адміністративних протоколів за самовільне випалювання рослинності. Складені на правопорушників адміністративні матеріали направлені на розгляд адміністративним комісіям, за висновками яких по 76 протоколам вже прийняті рішення про накладення на порушників штрафних санкцій.

За даними Українського гідрометцентру, упродовж 27 – 30 серпня, на території Полтавської області очікується надзвичайна пожежна небезпека – загрозливе поєднання високої температури повітря та сухої погоди. Правоохоронці рекомендують жителям області не розводити багаття поблизу лісів, торфовищ та на відкритих територіях.

Поліція наголошує, що в умовах війни пожежі створюють небезпечну ситуацію, яка може сприйматися правоохоронцями як фактор інших загроз для населення, об’єктів і територій. Тож будьте свідомими громадянами України та не порушуйте Закон!

Нагадаємо, за випалювання рослинності (залежно від характеру правопорушення та його наслідків) передбачені адміністративна або кримінальна відповідальність.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, за самовільне випалювання сухої рослинності для громадян передбачений штраф від 3060 до 6 120 гривень штрафу; для посадових осіб – від 15 300 до 17 тисяч гривень.

За знищення чи пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення  суд (відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України) може призначити штраф від 85 тисяч до 153 тисяч гривень штрафу або до 5 років обмеження чи позбавлення волі. А за пожежу (навіть, через необережність), що призвела до загибелі людей, масового знищення тварин чи інших тяжких наслідків, Кримінальний закон передбачає від 5 до 10 років ув’язнення.

Шановні мешканці Полтавщини!

Якщо ви бачите пожежу або особу, яка намагається підпалити сухостій, негайно телефонуйте за номером 102 та 101. По можливості, зафіксуйте на фото чи відео особу, яка здійснила підпалювання, та передайте інформацію до правоохоронних органів для подальшого притягнення правопорушників до юридичної відповідальності. 

Відділ комунікації поліції Полтавської області