ВР продовжила термін дії ТСК щодо розслідування вбивства мера Кременчука Олега Бабаєва

ВР продовжила термін дії ТСК щодо розслідування вбивства мера Кременчука Олега Бабаєва | Oblnews - Новини Полтаської області

ВР продовжила термін дії ТСК щодо розслідування вбивства мера Кременчука Олега Бабаєва.

Верховна Рада на півроку продовжила термін роботи своєї тимчасової слідчої комісії (ТСК) з питань розслідування  вбивств міського голови Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського районного суду Кременчука Олександра Лободенка скоєних в 2014 році. 

Як стало відомо KВ, за відповідне рішення під час сьогоднішнього засідання парламенту проголосувало 311 народних депутатів.

Таким чином, ТСК працюватиме ще 6 місяців. Як зазначав раніше голова цієї комісії Михайло Цимбалюк, основними завданнями цього органу є проведення перевірки ходу розслідування правоохоронними органами обставин, що призвели до смерті Бабаєва та Лободенка, здійснення контролю за відповідністю дій правоохоронців щодо цієї справи вимогам Конституції України та Кримінального процесуального кодексу України. Також члени Комісії продовжать перевіряти відомості доказової бази, висновків, експертиз, та надалі збирати усю необхідну інформацію.

Нагадаємо, мера Кременчука Олега Бабаєва було вбито у 2014 році, але слідство досі не дало адекватних результатів.

“Підозру у вчинені кримінального правопорушення було пред’явлено 4 особам. Проте, з 2014 року судову справу так і не було завершено. І не було винесено справедливе рішення щодо підозрюваного. Це дуже резонансне кримінальне провадження не розслідується та затягується. Це повний судовий “беспредел”, – зазначав нардеп Андрій Кожем’якін, який був одним із ініціатором створення ТСК.

За його словами, розгляд справи у судах постійно затягується, відбуваються процедури відсторонення суддів, відвід присяжних. Протягом 5 років, починаючи з 2014, справу розглядали 6 суддівських колегій в 5 районних судах Полтавської області. Наразі слідство не дало результатів.